Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 22:32

Мої статті [4]

Головна » Статті » Мої статті

Маршрут безпеки

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів життів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей.

Досвіді багатьох країн світу переконує, що для ефективної протидії епідемії самої лише інформації недостатньо.

Навіть коли діти та молодь знають про небезпеку паління, вживання алкоголю і наркотичних речовин, ранніх сексуальних стосунків, вони не завжди можуть захистити себе через невміння долати стреси, будувати рівноправні стосунки, протистояти негативному впливу оточення, відмовлятися від небезпечних пропозицій. Стало очевидним, що допомогти виправити цю критичну ситуацію може впровадження профілактичних програм, спрямованих на формування життєвих навичок і негативного ставлення молоді до ризикованої поведінки.

З ініціативи  німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні з 2010 року взяла старт програма первинної профілактики ВІЛ/СНІДу, яка отримала назву «Маршрут безпеки». Її мета - первинна профілактика ВІЛ-інфекції, ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом) та незапланованої вагітності, підвищення порогу толерантності до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Зацікавившись програмою «Маршруту безпеки», Роменська ЗОШ №3 з 2013 року почала її впровадження. «Маршрут безпеки»  складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді, наприклад  «ВІЛ/СНІД: запитання та відповіді», «Твоє життя – твій вибір». Маршрут застосовується з профілактичною метою серед підлітків та молоддю обох статей, починаючи з 14 років.

Теми, які висвітлюються в «Маршруті безпеки», допомагають підліткам пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування  ВІЛ та ІПСШ.

Важливим є те, що координаторами «Маршруту» є учні школи, які пройшли спеціальний курс навчання. Використовуючи ефективний метод спілкування «рівний – рівному» підлітки навчають підлітків.

Така методика дозволяє молоді вільно обговорювати делікатні теми без сором’язливості і забобонів, підвищувати сексуальну культуру.

Це лише перша сходинка в нашому МБ, адже до своєї роботи ми плануємо залучити підлітків та молодь інших навчальних закладів міста. Впевнені, що кожен із учасників маршруту зможе окреслити для себе правильні орієнтири в житті.

Лаврик Н.А., педагог – організатор

Категорія: Мої статті | Додав: nashashkola3 (03.04.2014)
Переглядів: 1269 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.